Okresní sdružení ČUS Přerov, z.s. Poskytujeme servis tělovýchovným jednotám, sportovním klubům a sportovním svazům
Okresní sdružení ČUS Přerov, z.s. Poskytujeme servis tělovýchovným jednotám, sportovním klubům a sportovním svazům
29/03 2022

Sportovcem města Přerova se stala…

V úterý 22. března se v městském domě v Přerově sešli nejlepší sportovci města Přerova za uplynulý rok. Přes úctyhodné výsledky ostatních sportovců se tou nej stala 19ti letá ploutvařka Kateřina Padalíková.

Konečné výsledky:

Jednotlivci – dospělí

1. Kateřina Padalíková (Fast Fins Přerov, ploutvové plavání) – Na mistrovství republiky ukořistila v otevřené kategorii famózních sedm zlatých a jednu bronzovou medaili. Čtvrté místo vybojovala na Světovém poháru v maďarském Egeru.

2. Lenka Červená-Bořutová (Fitness AVE, fitness) – Na mistrovství republiky v kategorii bodyfitness žen skončila na sedmém místě. Na mistrovství světa skončila tentokrát šestá v kategorii fitness artistic do 163 cm. Medaile sbírala ve veteránské kategorii Masters nad 35 let v bodyfitness.

3. Tadeáš Koryčan (1. FC Viktorie Přerov, fotbal) – V osmnácti letech táhl muže Přerova. Na podzim nasázel málo vídaných 16 branek v divizní skupině E a řekl si o zájem FC Slovácko, kde podepsal první smlouvu v kariéře.
Zdroj: https://www.prerov.eu/redakce/index.php?subakce=news&lanG=cs&xuser=#akt4044

Jednotlivci – mládež

1. Linda Nosková (TK Precheza Přerov, tenis) – Jako čtvrtá Češka historie ovládla juniorskou dvouhru na slavném French Open. V 16 letech se posunula do první třístovky světového žebříčku mezi ženami. V roce 2021 ovládla čtyři turnaje kategorie ITF včetně domácího podniku v Přerově s dotací 60 000 amerických dolarů. Stala se mistryní republiky mezi ženami ve dvouhře venku i v hale, ovládla také Pardubickou juniorku. Byla vyhlášena druhou nejlepší českou juniorskou sportovkyní za rok 2021.

2. Lucie Hrubá (Skorpen Přerov, ploutvové plavání) – Na mistrovství republiky kategorie juniorek získala pět zlatých a jednu stříbrnou medaili v individuálních disciplínách. Účastnila se i Světového poháru, kde brala tři jedenáctá místa.

3. Oliver Punge (SK Přerov, atletika) – Na mistrovství republiky neslyšících vybojoval dvě zlaté medaile – v běhu na 1500 i 3000 metrů.

Kolektivy – dospělí

1. Fantasy Přerov, seniorky (mažoretky) – Malá formace seniorek (15 – 21 let) ve složení Adéla Krmelová, Barbora Lukešová, Natálie Petrová, Tereza Šaratová, Neli Nevřalová a Barbora Ludmilová zvítězila s náčiním pompom na mistrovství republiky. Na mistrovství světa získala stříbro. Velká skupina pak brala bronz na republikovém i světovém šampionátu.

2. Přerov Mammoths, muži (americký fotbal) – Druhou sezonu mezi tuzemskou elitou mají za sebou přerovští Mamuti. Na úvod před televizními kamerami sice potrápili později mistrovskou Vysočinu, pak ale museli na první vítězství dlouho čekat. Povedlo se v posledním zápase sezony. Mamuti nakonec skončili na posledním pátém místě Kittfort ligy.

3. HC Zubr Přerov, muži (hokej) – Čtvrtfinálové prokletí po návratu do druhé nejvyšší soutěže sice přerovští hokejisté nezlomili, opět ale předváděli perfektní výkony v základní části sezony 2020/21. Výsledkem bylo třetí místo za Kladnem a Jihlavou a 69 získaných bodů z 34 odehraných utkání.

Kolektivy – mládež

1. Skorpen Přerov, juniorky (ploutvové plavání) – Družstvo ve složení Lucie Hrubá, Justýna Krumpholzová, Veronika Vašíčková a Klára Vránová vybojovalo oba tituly mistryň republiky ve štafetách 4×100 PP a 4×200 PP smíšené kategorie juniorek a žen. Všechny věkem juniorky tvořily také základ týmu pro mistrovství republiky seniorských družstev, kde bral Skorpen čtvrté místo.

2. IHC Night Birds Přerov, členové týmu U16 (inline hokej) – Jakub Trnka, David Svozil, Jakub Galnor, Kryštof Janek, Matěj Pekař, Marek Mozr pomohli české reprezentaci k titulu mistrů Evropy v kategorii U16.
Zdroj: https://www.prerov.eu/redakce/index.php?subakce=news&lanG=cs&xuser=#akt4044

3. Fantasy Přerov, juniorky (mažoretky) + CENA SYMPATIE – Malá formace juniorek (12 – 14 let) ve složení Adéla Kristová, Markéta Ševčíková, Kateřina Šindarová, Diana Janáková, Tereza Ledvinová a Rozálie Kašparová skončila s náčiním pompom čtvrtá na mistrovství republiky a zlatá na mistrovství světa.

Krajánek roku

Tomáš Kundrátek (HC Oceláři Třinec, hokej) – Odchovanec přerovského hokeje oslavil s Třincem svůj premiérový titul v extralize. Patřil přitom ke klíčovým obráncům Ocelářů.
Další pořadí: 2. Tomáš Šišma, 3. Petr Školoud

Trenér roku

Tomáš Krupa (TK Precheza Přerov, tenis) – Bývalý trenér Tomáše Berdycha, Karolíny Plíškové či Barbory Strýcové se vrátil během covidového období do Přerova, kde se ujal největšího talentu místního klubu – Lindy Noskové. Mladičkou tenistku dovedl k prvním titulům na ženském okruhu a především k triumfu ve dvouhře juniorského French Open.
Další pořadí: 2. Jaroslav Hýzl, 3. David Rojka

Masters

Jan Bartošek (Veslařský klub Přerov, veslování) – Veslař ročníku 1942 na mistrovství republiky Masters se zahraniční účastí startoval ve čtyřech disciplínách. Ve třech z nich se ve svých kategoriích (průměrný věk posádek 65 – 69 let a 70 – 74 let) stal mistrem republiky. Jednou bral druhé místo. Zlatý byl na dvojce bez kormidelníka, čtyřce s kormidelníkem a na smíšeném dvojskifu.
Další pořadí: 2. Stanislava Bubíková, 3. Jiří Tomešek

Osobnost roku

Pavel Složil mladší (dostihový sport) – Jako jeden z nejmladších jezdců se vloni zapsal na vítěznou listinu Velké pardubické. Překonal tak svého otce Pavla, který skončil s hnědákem Marketplace v roce 1997 na druhém místě. Životní triumf se Složilovi mladšímu podařil ve 23 letech s ryzákem Talent. Rodák z Radslavic jezdí nejen pro trenérku Kabelkovou, ale třeba i pro Josefa Váňu po celé Evropě. Základy ale dostal doma v Radslavicích.

Síň slávy

Luděk Hróz, in memoriam (fotbal) – V přerovském fotbale se objevil poprvé v roli maséra už v roce 1997, kdy ho oslovilo tehdejší vedení druholigového FK Hanácká kyselka Přerov. Kromě krátké přestávky zaviněné na přelomu století dočasným zánikem mužského fotbalu působil v klubu 1. FC Viktorie Přerov více než dvacet let.

Vladislav Chytil (hokej) – Úctyhodné 83. narozeniny vloni oslavila osobnost přerovského hokeje pan Vladislav Chytil. Hráčskou kariéru spojil s Duklou Horažďovice a především s Přerovem, kde se také vydal na trenérskou dráhu, především u mládežnických družstev. Mezi jeho největší úspěchy patří postupy do nejvyšší dorostenecké i juniorské soutěže.